my vám nabízíme víc


S KDS na výlet, náš akční červen

S koncem školního roku jsme měli možnost udělat radost žákům základních a středních škol. Kromě naplánovaných akcí pro veřejnost jsme vypravili Motoráček do velmi oblíbeného Království železnic a nově objevovali krásy podzemí lomů na Mořině .

Malý svět železnic na Smíchově nemůže zklamat. Děti nadšeně pozorovaly stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažily unikátní atmosféru střídání dne a noci.

http://www.kdskladno.cz/foto-2018-06-30-kralovstvi-zeleznic-akcni-cerven-2018/

Na konci měsíce měl motoráček jiný úkol. "Amerika" je název pro soustavu jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko a několik větších i menších lomů, které se nacházejí v lesích. Prohlídce areálu a štol je potřeba věnovat více času. Z lomu se vyvážel vápenec pro výrobu vápna. Přes zimu se stávají nocležištěm četných kolonií mnoha druhů netopýrů, kteří v Českém krasu žijí. A když nám studenti začali v podzemí zpívat..., taková zpětná vazba dobré nálady je nelepší odměnou.

http://www.kdskladno.cz/foto-2018-07-01-lomy-morina-akcni-cerven-2018/

Rádi podpoříme Vaše mimoškolní aktivity, vyrazte s námi!


Sídlo společnosti

Kladenská dopravní a strojní s.r.o.
Wolkerova 2766
272 01 Kladno
IČ:281 70 679
DIČ:CZ28170679

Kontakty

tel.: +420 312 285 333
kds@kdskladno.cz
Kladno (areál MTH-SOLVENT)
zobrazit na mapě