my vám nabízíme víc


NAŠE CESTA VLAKEM NA FESTIVAL BANÁT 2017

NAŠE CESTA VLAKEM NA FESTIVAL BANÁT 2017

V loňském roce to bylo poprvé, když v našich kancelářích na Kladně zaznělo, že máme vypravit vlak do Rumunska pro 1000 lidí. Bylo to tehdy, když se u nás objevil Štěpán Slaný na prvním setkání s Romanou a Radkem Šauerovými. Někomu by se to mohlo zdát nerealizovatelné či bláznivé, pro KDSku to byla výzva.

Zpočátku to vypadalo, že nebudeme schopni dát dohromady takový počet vagonů. To byl stěžejní problém celé akce. Nakonec došlo ke spojení společnosti KDS, Regio Jet a Štěpána Slaného, kdy jsme každý měli své role. KDS zajistit dostatečný počet vagonů – tzn. 12 a ostrahu celé soupravy pro jízdu i odstavení v Rumunsku, pro RJ dopravní zajištění a pro Štěpána a jeho kamarády a spoluorganizátory (Honzu Dubna a Tíbího z Eibentálu) zorganizovat festival.

Dali jsme se tedy do práce. Oslovili jsme našeho partnera ČD Cargo, od kterého si občasně půjčujeme osobní vagony do našeho zážitkového vlaku a dále jsme oslovili ČD. Skóre tedy bylo:

3 osobní vozy KDS, 7 osobních vozů ČD Cargo a 2 osobní vozy ČD. Soupravu doplnil RJ, který poskytl 6 osobních vozů z toho 1 vůz byl pouze na techniku a dodala lokomotivu.

Souprava čítala 18 vagónů, měla 472 m a hmotnost byla 820 t. Kapacita 1 100 osob. Maximální rychlost byla stanovena na 120 km/h.

KDS také organizovala návozy vozů ČD Carga do Prahy a zpět a současně zajišťovala celou technologii posunu v žst. Praha Smíchov před odjezdem vlaku do Rumunska i po jeho příjezdu zpět.

V úterý 15.8.2017 v podvečerních hodinách jsme skutečně vyrazili na cestu do 1 085 km vzdálené Oršavy se zastávkami v Brně a Bratislavě, kde přistoupili další cestující. Ve vlaku bylo připraveno občerstvení formou improvizovaných barů, kde bylo točené pivo a drobné občerstvení. Cestou si účastníci mohli vychutnat společnost kapel, které na festival jeli také vlakem a pobavit se s nim.

Doprovodný personál naší společnosti bděl, společně s najatou ostrahou, čítající deset svalnatých hochů, nad klidným průběhem jízdy v celé soupravě. Dobře naladěné osazenstvo vlaku se vydrželo bavit až do cílové stanice, jen s malými přestávkami.

Cesta proběhla bez komplikací a v příjemné pohodě jsme po zhruba 20 hodinách přijeli do Oršavy odkud se účastníci přesouvali lodí a autobusy přímo do Eibentálu.

Souprava byla posléze odtažena do rumunského Caransebes, kde zůstala odstavena a střežena do svého odjezdu zpět do Prahy dne 20.8.2017 ve 14 hod.

Návrat do Prahy byl téměř na čas, a to v 8:30 do smíchovského nádraží.

Musíme říci, že česko-rumunský festival Banát je unikátním projektem, který místní českou komunitu podpoří a dovolí místu na pár dní ožít hudbou. Pohostinnost místních obyvatel je naprosto úžasná a jejich domácí produkty, kterými nás zásobovali každý den, jsou výborné.

.... tak takhle jsme to viděli my! Více článků z celé expedice /nejen z cesty/ si můžete přečíst v naší rubrice "Napsali o nás"

Těšíme se na Vás na palubě našich vlaků!

Váš vlakový tým KDS :-)

IMG_20170815_202421


Sídlo společnosti

Kladenská dopravní a strojní s.r.o.
Wolkerova 2766
272 01 Kladno
IČ:281 70 679
DIČ:CZ28170679

Kontakty

tel.: +420 312 285 333
kds@kdskladno.cz
Kladno (areál MTH-SOLVENT)
zobrazit na mapě