my vám nabízíme víc


Zprovozněná 753.197

Zkraje léta tohoto roku byla po dvouleté odstávce opět zprovozněna naše lokomotiva 753.197. "Brejlák"prodělal během dvou let v dílně naší společnosti ozdravnou kúru.

V rámci toho došlo k opravě a novovýrobě celé vodní sekce, olejových a hydraulických okruhů,  v základním rozsahu byl opraven motor s hlavním generátorem a obnovena kompletní elektrická část. Pojezd lokomotivy prošel velkou hlavní generální opravou. Patřičná pozornost byla věnována i modernizacím, z nichž uvádíme ty nejzajímavější.

Systém často nespolehlivých termostatů byl nahrazen elektronicky řízenou jednotkou včetně ochrany před přehřátím nebo studeným startem.

Bylo dosazeno nezávislé naftové vytápění okruhu motoru "WEBASTEM" a jako alternativa - vytápění el. topnicemi ze sítě 400V.

Výraznou modernizací prošla obě stanoviště strojvedoucího, s celkově pozměněným uspořádáním. V rámci toho byla na lokomotivě dosazena radiostanice "TRS", elektronické rychloměry a pro zvýšení komfortu strojvedoucího je doplněna mikrovlnná trouba a chladnička.

Premiéru si lokomotiva odbyla jízdou z Kladna do pivovaru Plzeňský Prazdroj a zpět, v rámci jízdy našeho zážitkového vlaku, kdy hned následující týden vezla vlak podobného
určení. Při této příležitosti vlak tažený lokomotivou 753.197 projel z Mladé Boleslavi do Mělníka po lokálce D3 a pravděpodobně se na tuto lokálku podívala lokomotiva typu 753 vůbec poprvé.

V současnosti "Brejlák", jenž obdržel v rámci opravy velmi slušivý lak v metalických barvách, slouží pronajatý společností IDS Cargo, která ho využívá v okolí Plzně a to při přepravách cisternových vlaků mezi německým Furth im Wald, Českou Kubicí a Třemošnou u Plzně.

FotogalerieSídlo společnosti

Kladenská dopravní a strojní s.r.o.
Wolkerova 2766
272 01 Kladno
IČ:281 70 679
DIČ:CZ28170679

Kontakty

tel.: +420 312 285 333
kds@kdskladno.cz
Kladno (areál MTH-SOLVENT)
zobrazit na mapě